Postępowania
sądowe

Zapewniamy kompleksową obsługę procesową osobom fizycznym, przedsiębiorcom, jednostkom budżetowym i innym podmiotom.

Świadczymy usługi prawne także na rzecz cudzoziemców i innych podmiotów zagranicznych. Wprawdzie posługujemy się biegle również językiem angielskim, to w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta w zakresie komunikacji korzystamy ze wsparcia tłumaczy języków obcych, w szczególności języka japońskiego, niemieckiego czy ukraińskiego.

 

Pomagamy naszym Klientom określić i ocenić ryzyka dotyczące ich spraw, ustalamy strategie procesowe uwzględniające ich potrzeby i zamierzenia osobiste czy biznesowe, wspieramy i reprezentujemy w postępowaniach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, Sądem Najwyższym i Trybunałem Konstytucyjnym.

 

Posiadamy bogate wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, które pozwala nam spojrzeć w sposób kompleksowy na sytuację prawną Klienta.

 

Niezależnie od rodzaju i przedmiotu postępowania, w tym wartości przedmiotu sporu, każdej sprawie poświęcamy należytą uwagę. Przy ich prowadzeniu współdziałamy z Klientami, wyznajemy bowiem zasadę, że to Klient jest głównym źródłem informacji o przedmiocie sporu, które my jedynie „wkładamy” w odpowiednie ramy prawne.

 

W ramach tego współdziałania na bieżąco informujemy klientów o stanie sprawy i udzielamy wyjaśnień.

 

W szczególności reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach:

  • W sprawach gospodarczych (np. o zapłatę, z weksla, zgłaszanie wierzytelności w KRZ, zarząd sukcesyjny, postępowania rejestrowe).

  • Egzekucyjnych przed komornikiem sądowym i administracyjnymi organami egzekucyjnymi.

  • W sprawach rodzinnych i opiekuńczych (m.in. rozwód/separacja, sprawowanie władzy rodzicielskiej, ustalenie miejsca zamieszkania, opieka naprzemienna, alimenty, kontakty z dzieckiem, zaprzeczenie/ustalenie macierzyństwa. zaprzeczenie/ustalenie/bezskuteczność uznania ojcostwa, opieka i kuratela, podziały majątku, ustanowienie rozdzielności majątkowej),

  • Z zakresu prawa osobowego, w tym o ubezwłasnowolnienie.

  • W sprawach spadkowych (m.in. odrzucenie spadku, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek, wydziedziczenie).

  • O odszkodowania i zadośćuczynienia (np. w związku z błędami medycznymi, wypadkami komunikacyjnymi i przy pracy, popełnieniem przestępstwa, ograniczeniem sposobu korzystania ze środowiska w wyniku ustanowienia obszaru ograniczonego użytkowania).

  • Z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

  • W sprawach własności intelektualnej.